منچ آنلاین

بازی منچ Ludo Mania

معرفی بازی منچ اندروید  Ludo Mania

لودو مانیا یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های منچ است. این بازی به صورت دو یا چند نفره می‌تواند بازی شود. منچ لودو مانیا رده سنی مشخصی ندارد و همه گروه سنی از کودک و نوجوان تا پیر و بزرگ سال می‌توانندآن را بازی کنند. این بازی هم به مهارت نیاز دارد و هم به شانس زیرا بسیار شبیه بازی واقعی است؛ همان قدر که احتمال برد شما وجود دارد، احتمال باخت شما نیز وجود دارد و مانند بازی‌های دیگر پشت هم برنده نمی‌شوید. پس شما همزمان هم مهارت خود و هم شانس خود را به چالش می‌کشید.

از نظر گرافیک و رنگ بندی فضای بازی به شکل جذاب و متنوعی است که به سرعت شما را جذب خود می‌کند. سرعت بازی نیز بالا می‌باشد و می‌توانید به راحتی با آن کار کنید.

نحوه بازی با منچ  Ludo Mania

در ابتدای بازی شما با صفحه زیر روبرو می‌شوید. این صفحه از بخش‌های متفاوتی تشکیل شده که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

در قسمت بالا سمت چپ (vs computer) شما می‌توانید بازی را شروع کنید. این قسمت نیازی به اینترنت ندارد و به صورت آفلاین می‌توانید بازی کنید. بعد از انتخاب رنگ و انتخاب تعداد بازیکن‌ها وارد صفحه بازی شوید. بعد از وارد شدن، به نوبت شروع به تاس ریختن می‌کنید و بازی شروع می‌شود. تفاوت این بازی با باقی بازی‌های منچ این است که چند نقطه از صفحه بازی با ستاره مشخص شده است و اگر در آن نقطه قرار بگیرید بازیکن دیگر نمی‌تواند شما را بزند و از بازی حذف کند؛ تفاوت دیگر این است که 4 مهره در ستون قرار نمی‌گیرند و همه باید در مثلث انتهایی وسط صفحه قرار بگیرند.

قسمت بعدی، قسمت local است. در این قسمت شما می‌توانید تعداد بازیکن (از دو تا چهار بازیکن) و رنگ مهره‌ها را انتخاب کنید. در قسمت player می‌توانید نام بازیکن‌ها را نیز وارد کنید و با دوستان خود در یک گوشی بازی کنید. این قابلیت برای مواقعی که منچ رو میزی را ندارید و می‌خواهید بازی کنید مناسب است. دیدن بازیکن حریف و بازی در کنار یکدیگر باعث هیجان هر چه بیشتر می‌شود.

در قسمت online شما می‌توانید با کسانی که در سراسر دنیا این بازی را نصب کرده‌اند به صورت آنلاین بازی کنید. انتخاب بازی به صورت آنلاین یا آفلاین با شماست. شما می‌توانید با کامپیوتر بازی کنید و یا محلی و آنلاین رقابت منچ کنید. در قسمت منچ آنلاین شما می‌توانید با دوستان خود چت کنید، برای آن‌ها اموجی بفرستید و تعامل ایجاد کنید.

قسمت friends قسمتی است که شما می‌توانید به صورت آنلاین با دوستان خود بازی کنید، اتاق خصوصی ایجاد کنید و دوستان خود را به بازی دعوت کنید.

در پایین صفحه و قسمت سکه روزانه، ششما با وارد شدن به بازی می‌توانید سکه روزانه خود را دریافت کنید و اگر ویدیوهای تبلیغ را نگاه کنید، این سکه‌ها دو برابر می‌شوند. این سکه‌ها از 200 شروع می‌شود و روزهای بعدی به ترتیب به 600، 800، 1000، 1200، 1500 و 2000 سکه می‌رسند.

قسمت بعدی گردونه شانس است که با چرخاندن آن می‌توانید شانس خود را امتحان کنید و سکه دریافت کنید. با تماشا کردن ویدیوهای تبلیغاتی می‌توانید تعداد چرخش بیتری داشته باشید و دوباره شانس خود را امتحان کنید. هر 12 ساعت می‌توانید یک بار شانس خود را امتحان کنید، در غیر این صورت باید ویدیوهای تبلیغاتی را تماشا کنید تا شانس چرهاندن داشته باشید.

قسمت بعد، ویدیوهای تبلیغاتی است که با هر بار تماشا کردن ویدیو 300 سکه به شما داده می‌شود و شما می‌توانید در هر 4 ساعت، 5 بار ویدیو تماشا کنید.

با بازی کردن مداوم سطح شما نیز افزایش پیدا می‌کند و سکه دریافت می‌کنید.

در قسمت رتبه بندی جهانی با هزاران بازیکن در در سراسر جهان خود را به چالش بکشید و از سرگرمی های رتبه بندی لذت ببرید.

با ورق زدن صفحه اصلی می‌توانید بازی Aeroplane Chess و Snake & Ladders را نیز به همین ترتیب بازی کنید.

تفاوت بازی منچ و مار پله در این است که شما با آوردن عدد یک می‌توانید وارد صفحه بازی شوید و بازی را شروع کنید و این بازی تنها به صورت دو نفره امکان پذیر است.

بازی Aeroplane Chess بسیار شبیه به منچ است، تفاوت آن در طراحی صفحه و مهره‌ها است که مهره‌ها به شکل هواپیما هستند و صفحه بازی نیز مربعی شکل نیست و شما با آوردن عدد پنج و یا شش می‌توانید بازی را شروع کنید.

در این جا درست است که عدد پنج نیز شروع کننده است، اما مانند عدد شش جایزه ندارد. نقاطی نیز در صفحه بازی تعبیه شده‌اند که اگر در آن‌ها قرار بگیرید به اصطلاح پرواز می‌کنید و مسافت بیشتری را طی می‌کنید. اگر در نقاط همرنگ مهره خود نیز قرار بگیرید، تا خانه بعدی همرنگ خود نیز پرواز می‌کنید. نکته جالب و تفاوت اصلی این بازی با بازی منچ این است که اگر در ستون آخر بازی قرار گرفتید و شماره تاس شما بیشتر از این بود که به خانه پایانی برسید و از آن مهره استفاده کردید، مهره شما بازگشت به عقب دارد.

توجه داشته باشید که سکه‌ها و امتیازهای کسب شده برای هر سه بازی یکسان و قابل استفاده است.